Masaż

Masaż to jedna z najbardziej lubianych i przyjemnych form terapii bez względu na jego rodzaj. W zależności od zastosowanych technik może być leczniczy, relaksacyjny lub regeneracyjny. Masaż obniża napięcie mięśniowe i zwiększa ukrwienie co doskonale łagodzi sztywność, napięcie i ból. Wspomaga gojenie się obrzęków, blizn i leczenie przeciążeń, stanów zapalnych, chorób zwyrodnieniowych, złamań, skręceń czy zwichnięć. Jest skuteczny w leczeniu dolegliwości bólowych kręgosłupa, głowy i stawów.

Masaż leczniczy

Oddziałuje bezpośrednio lub pośrednio na wszystkie układy i narządy organizmu. Zapobiega i likwiduje patologiczne zmiany w narządach i tkankach, będące następstwem choroby lub urazu. Masaż ten jest powszechnie wykorzystywany w ortopedii, pediatrii, neurologii czy chorób wewnętrznych. Aby wywołać skuteczny efekt terapeutyczny masaż należy wykonywać w seriach i w regularnych odstępach. Masaż leczniczy powinien być bezbolesny oraz dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Masaż relaksacyjny

Eliminuje stres, uspokaja, likwiduje napięcie fizyczne i psychiczne związane z codziennymi obowiązkami. Poprawia elastyczność i i odżywienie skóry. Najlepsze efekty uzyskujemy po masażu relaksacyjnym całego ciała. 

Masaż sportowy regeneracyjny

Jest to intensywny, nie znaczy bolesny, masaż zmniejszający zmęczenie organizmu powstałe na skutek aktywności fizycznej. Techniki dobierane są indywidualnie w zależności od uprawianej dyscypliny sportowej. Celem zabiegu jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą pojawić się na skutek dużych przeciążeń. W zależności od potrzeb uzupełnieniem takiego masażu może być zastosowanie kinesiotapingu.

Drenaż limfatyczny

Pobudza układ limfatyczny, poprawiając metabolizm chłonki w organizmie, Jest jednym z efektywniejszych metod leczenia obrzęków zarówno po operacjach, kontuzjach, jak również przy odczuwaniu ciężkości kończyn. Przyspiesza także proces oczyszczania i przemiany materii działając wyszczuplająco i ujędrniająco. Doskonałym uzupełnieniem masażu limfatycznego jest zastosowanie kinesiotapingu w celu podtrzymania efektu drenażu i dalszego odprowadzania limfy do węzłów chłonnych.

Cennik usług
Masaż leczniczy kręgosłupa 30 min połączony z TR - THERAPY 110,00 prywatnie
Masaż relaksacyjny kręgosłupa 30 min połączony z TR - THERAPY 110,00 prywatnie
Masaż częściowy (szyja, barki lub odcinek lędźwiowy kręgosłupa) 110,00 prywatnie
Masaż klasyczny kończyn dolnych (kończyn górnych) 110,00 prywatnie
Masaż relaksacyjny całego ciała 110,00 prywatnie
Masaż limfatyczny kończyn dolnych (kończyn górnych) 110,00 prywatnie
Masaż limfatyczny twarzy 110,00 prywatnie
Masaż sportowy regeneracyjny 110,00 prywatnie