Stomatologia dziecięca

Zęby mleczne psują się szybciej niż zęby stałe. Szkliwo jest cieńsze i słabiej zmineralizowane, a niedostateczna umiejętność oczyszczania zębów przez dzieci dodatkowo wpływa na szybki rozwój próchnicy.

Zdrowy i piękny uśmiech dziecka to profilaktyka i leczenie próchnicy od najmłodszych lat. 

Profilaktyka

Dbanie o zdrowe zęby należy rozpocząć już kilka dni po porodzie. Niemowlakowi należy przecierać jamę ustną gazą lub lnianą czysta ściereczką zamoczoną w naparze rumianku lub przegotowanej zimnej wodzie. Po pojawieniu się pierwszych zębów mlecznych należy myć je małą, miękką szczoteczką bez pasty. Następnie wprowadza się samodzielne mycie ząbków połączone z doczyszczaniem przez rodzica.

Wizyta adaptacyjna

Często wizyta w gabinecie stomatologicznym jest traumatycznym przeżyciem dla dziecka. Warto więc zapoznać dziecko ze stomatologiem zanim dojdzie do nieprzyjemnego leczenia. Na wizycie adaptacyjnej stomatolog nauczy dziecko właściwej higieny jamy ustnej, profilaktycznie wykona lakierowanie lub lakowanie zębów, a leczenie drobnych ubytków pozwoli przekonać dziecko, że leczenie nie boli. Taki obraz stomatologa w oczach dziecka to zdrowy i piękny uśmiech w dorosłym życiu.

Cennik usług
Wizyta adaptacyjna - przegląd jamy ustnej 50,00 NFZ, prywatnie
Wypełnienie w zębie mlecznym (kolorowe plomby) 150,00 prywatnie
Dewitalizacja miazgi zęba mlecznego 50,00 NFZ
Trepanacja zęba mlecznego 50,00 NFZ
Lakierowanie zębów mlecznych 100,00 NFZ
Lakowanie zębów stałych (1 ząb) 80,00 NFZ
Leczenie kanałowe zęba mlecznego od 80,00 NFZ
Założenie opatrunku leczniczego w zębie mlecznym 50,00 NFZ
Ekstrakcja zęba mlecznego ze znieczuleniem 100,00 NFZ
Zapraszamy:)