Stomatologia dziecięca

Zęby mleczne psują się szybciej niż zęby stałe. Szkliwo jest cieńsze i słabiej zmineralizowane, a niedostateczna umiejętność oczyszczania zębów przez dzieci dodatkowo wpływa na szybki rozwój próchnicy.

Zdrowy i piękny uśmiech dziecka to profilaktyka i leczenie próchnicy od najmłodszych lat. 

Profilaktyka

Dbanie o zdrowe zęby należy rozpocząć już kilka dni po porodzie. Niemowlakowi należy przecierać jamę ustną gazą lub lnianą czysta ściereczką zamoczoną w naparze rumianku lub przegotowanej zimnej wodzie. Po pojawieniu się pierwszych zębów mlecznych należy myć je małą, miękką szczoteczką bez pasty. Następnie wprowadza się samodzielne mycie ząbków połączone z doczyszczaniem przez rodzica.

Wizyta adaptacyjna

Często wizyta w gabinecie stomatologicznym jest traumatycznym przeżyciem dla dziecka. Warto więc zapoznać dziecko ze stomatologiem zanim dojdzie do nieprzyjemnego leczenia. Na wizycie adaptacyjnej stomatolog nauczy dziecko właściwej higieny jamy ustnej, profilaktycznie wykona lakierowanie lub lakowanie zębów, a leczenie drobnych ubytków pozwoli przekonać dziecko, że leczenie nie boli. Taki obraz stomatologa w oczach dziecka to zdrowy i piękny uśmiech w dorosłym życiu.

Cennik usług
Wizyta adaptacyjna - przegląd jamy ustnej 50,00
Wypełnienie w zębie mlecznym (kolorowe plomby) 150,00
Dewitalizacja miazgi zęba mlecznego 50,00
Trepanacja zęba mlecznego 50,00
Lakierowanie zębów mlecznych 100,00
Lakowanie zębów stałych (1 ząb) 80,00
Leczenie kanałowe zęba mlecznego od 100,00
Założenie opatrunku leczniczego w zębie mlecznym 50,00
Ekstrakcja zęba mlecznego ze znieczuleniem 100,00
Zapraszamy:)