Protetyka

Utrata zębów to nie tylko problem estetyczny. Dolegliwości bólowe głowy, zaburzenia w obrębie stawów skroniowo żuchwowych, problemy trawienne to tylko niektóre z dolegliwości związane z utratą naturalnych zębów. Tu z pomocą przychodzi protetyka dzięki której możliwa jest rekonstrukcja narządu żucia.

Nasi specjaliści przywracają piękny uśmiech dzięki zastosowaniu uzupełnień protetycznych (koron, wkładów koronowo - korzeniowych, mostów), ruchomych protez całkowitych lub częściowych (akrylowych, szkieletowych)

Wkłady koronowo - korzeniowe

Uzupełnienia protetyczne umieszczane za pomocą sztyftu w korzeniu zęba. Na sztyft zakładana jest korona protetyczna. 

Korony i mosty

Uzupełnienie protetyczne dzięki któremu można odbudować braki zębowe z wykorzystaniem pozostałych zębów. Most zbudowany jest z minimum 3 połączonych ze sobą koron, których środkowa odbudowuje utracony ząb, zewnętrzne pokrywają zęby sąsiadujące z luką. Taka odbudowa zęba łączy się z koniecznością oszlifowania sąsiednich zębów, aby móc założyć na nie wspomniane korony. Stosowane są w przypadku znacznego zniszczenia części koronowej zęba gdzie odbudowa zęba za pomocą materiałów do wypełnień jest niemożliwa. Często stosowane są do poprawy estetyki uzębienia. 

Protezy szkieletowe

Stosuje się je przy rozległych brakach zębowych gdzie nie można zastosować uzupełnienia mostem. Uznawana jest za najlepszy wybór spośród protez ruchomych. Ponieważ dzięki swojej budowie zapobiega destrukcyjnemu działaniu protezy na tkanki przyzębia.

Cennik usług
Wkład koronowo - korzeniowy 350
Wkład koronowo - korzeniowy dzielony 400
Proteza z Akronu (elastyczna) 1900
Proteza z Akronu mała (elastyczna) 900
Korona porcelanowa na metalu 950
Zacementowanie 1 korony wraz z oczyszczaniem 120
Dostawienie klamry 150
Dostawienie 1 zęba 200
Naprawa protezy 200
Bezbarwne podniebienie w protezie 100
Proteza 1 - 2 zęby - AKRYLOWA 500
Proteza 3 - 5 zębów - AKRYLOWA 700
Proteza 5 - 8 zębów - AKRYLOWA 900
Proteza powyżej 8 zębów AKRYLOWA 950
Siatka do protezy 150
Proteza szkieletowa 850
Punkt w moście porcelanowym 950
Ściągnięcie pracy protetycznej 100-300
Zapraszamy:)