Konsultacje dietetyczne

Pierwsze spotkanie z dietetykiem to rozmowa trwająca około godziny.

Dietetyk przeprowadza wywiad żywieniowy, podczas którego omawiane są nawyki żywieniowe pacjenta, jego preferencje smakowe, rodzaj podejmowanej aktywności fizycznej oraz godziny pracy. Bardzo ważnym elementem pierwszej konsultacji jest część dotycząca wywiadu zdrowotnego. Omawiane są aktualne wyniki badań, przyjmowane przez pacjenta leki i suplementy diety. Jest to również moment na omówienie schorzeń współistniejących. Po zakończeniu wywiadu medycznego wykonywane są pomiary obwodów ciała. Pierwsze spotkanie to czas na poznanie pacjenta jego możliwości i oczekiwań oraz określenie błędów żywieniowych. Tylko tak obszerna wiedza pozwoli ustalić skuteczny, indywidualny plan żywienia  

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

  • jeśli posiadasz aktualne wyniki badań zabierz je ze sobą(morfologia krwi, glukoza na czczo, profil lipidowy, TSH)
  • minimum 5 dni przed wizytą zacznij prowadzić tzw. dzienniczek żywieniowy (co i ile pijesz i jesz w ciągu dnia np. jeżeli jest to kanapka, to dokładnie opisujemy jaka: 1 kromka pieczywa razowego, 1 łyżeczka masła, 2 liście sałaty, 1 plaster szynki i pomidor)
  • przygotuj (najlepiej w wersji pisemnej) listę: przyjmowanych leków i suplementów diety, dolegliwości zdrowotnych,
  • zastanów się jak wygląda twoja aktywność fizyczna oraz posiłki spożywane w ciągu całego tygodnia
  • zaplanuj sobie czas

Wizyta kontrolna to monitorowanie efektów, wykonywane są pomiary obwodów ciała, które porównywane są z wynikami z poprzedniego spotkania.

Rozmowa podsumowująca dotyczy także samopoczucia pacjenta, omawiamy jakie zauważył zmiany, jak sobie radzi ze zmianą nawyków żywieniowych oraz czy potrzebuje dodatkowych wskazówek. Analizujemy wraz z dietetykiem poprzedni jadłospis i ustalamy dalszy schemat działania. Nowy plan żywieniowy pacjent otrzymuje parę dni później.

Wizyty kontrolne planowane są mniej więcej co 3-4 tygodnie.

 

Indywidualnie przygotowany jadłospis przekazywany jest pacjentowi w wersji papierowej, bądź elektronicznej w ciągu kilku dni po pierwszej konsultacji.

Każdy dzień indywidualnego planu żywieniowego opisany jest w sposób szczegółowy. Podane są informacje dotyczące jakie składniki będą potrzebne do przygotowania posiłku (gramatura, a także dla ułatwienia miary domowe np. szklanka, łyżka, garść), a także przepisy, lista zakupów i wskazówki dostosowane do potrzeb pacjenta.

Cennik usług
Konsultacja pojedyncza 45-60 min z analizą składu ciała metodą BIA 250,00 prywatnie
Konsultacja 45-60 min z analizą składu ciała metodą BIA + jadłospis 7-dniowy 480,00 prywatnie
Wizyta kontrolna 20 - 30 min (konsultacja) 160,00 prywatnie
Jadłospis 7-dniowy (po przeprowadzonej pierwszej wizyty) 250,00 prywatnie