mgr Marcin Kroczyński

Marcin Kroczyński

Od lat pasjonuję się rehabilitacją ortopedyczną i sportową.

Jestem dyplomowanym terapeutą Medycyny Manualnej Mięśniowo- Szkieletowej według Praskiej Szkoły Koncepcji K. Lewita. Ukończyłem Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na kierunku Fizjoterapii. Uczestniczyłem w wielu szkoleniach specjalistycznych zarówno z terapii manualnej jak i rehabilitacji ortopedycznej.

Swoją karierę rozpoczynałem w Lublinie, już w trakcie studiów magisterskich pracując m.in. w 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym, Centrum Medycznym Sanitas, Ośrodku medycznym DMP oraz prywatnym gabinecie. Ostatnie 7 lat spędziłem we Francji, gdzie zdobywałem doświadczenie pracując w międzynarodowym zespole fizjoterapeutów i lekarzy ortopedów.

W swojej pracy zajmuję się leczeniem ostrych i przewlekłych schorzeń kręgosłupa, stawów obwodowych jak i urazów mięśniowo-powięziowych. Doświadczenie w rehabilitacji przed i pooperacyjnej zdobyte za granicą pozwala mi na kompleksową pracę z pacjentem już od pierwszego dnia po operacji, aż do jego powrotu do pełnej aktywności ruchowej.

Fizjoterapię traktuję jako dział medycyny opartej na faktach. Posiadam szeroki warsztat pracy, w którym bazuję głównie na skutecznych metodach rehabilitacji. Polegam na formach terapii, które mają solidne podstawy teoretyczne i są gruntownie przebadane i potwierdzone przez środowiska medyczne, a co za tym idzie - bezpieczne.